My Favorite Movies


  1. chewymocah21
  2. brandi

Some of my All-time faves

  chewymocah21's Rating My Rating
1
The Sound of Music 1965,  G)
2
Grease 1978,  PG)
3
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
4
Imitation of Life 1958,  Unrated)
5
The Color Purple 1985,  PG-13)
6
Harlem Nights 1989,  R)
7
Mo' Better Blues 1990,  R)
8
The Silence of the Lambs 1991,  R)
9
Carmen Jones 1954,  Unrated)
10
Bamboozled 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments