My Favorite Movies


  chewayne's Rating My Rating
1
8 1/2 1963,  Unrated)
2
Léolo 1993,  Unrated)
3
The Science of Sleep 2006,  R)
4
The Dreamers 2003,  NC-17)
5
Chungking Express 1994,  PG-13)
6
Arizona Dream 1993,  R)
7
Blow-Up 1966,  Unrated)
8
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) 2001,  Unrated)
9
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
10
Trainspotting 1996,  R)
11
Camera Buff 1979,  R)
12
Survive Style 5+ 2004,  Unrated)
13
De Battre mon Coeur s'est Arrêté (The Beat That My Heart Skipped) 2005,  Unrated)
14
The 400 Blows (Les Quatre cents coups) 1959,  Unrated)
15
Me and You and Everyone We Know 2004,  R)
16
Brazil 1985,  R)
Brazil
immediately add to my fav

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments