My Favorite Movies


  cherrymary1's Rating My Rating
1
Pulp Fiction 1994,  R)
2
Sin City 2005,  R)
3
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
4
Y Tu Mamá También 2001,  R)
5
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
6
Funny Face 1957,  Unrated)
7
The Shining 1980,  R)
8
The Exorcist 1973,  R)
9
The Seven Year Itch 1955,  Unrated)
10
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
11
The Wizard of Oz 1939,  G)
12
Labyrinth 1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments