My Favorite Movies
| chelsweber's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 2 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 3 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 4 |
Keeping the Faith 2000, PG-13) |
|
| 5 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 12 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 13 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 14 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 15 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 16 |
Trapped in Paradise 1994, PG-13) |
|
| 17 |
Lilies of the Field 1963, Unrated) |
|
| 18 |
Simon Birch 1998, PG) |
|
| 19 |
The Bells of St. Mary's 1945, Unrated) |
|
| 20 |
Facing the Giants 2006, PG) |
|
| 21 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 22 |
One Crazy Summer 1986, PG) |






















