Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chelseafeller's Rating My Rating
1
Waiting for Guffman 1997,  R)
2
Watchmen 2009,  R)
Watchmen
Excellently adapted from the graphic novel.
3
Spider-Man 2002,  PG-13)
4
Valley of the Dolls 1967,  PG-13)
Valley of the Dolls
So cheesy that it's awesome
5
Mystery Men 1999,  PG-13)
6
Knocked Up 2007,  R)
7
Forgetting Sarah Marshall 2008,  R)
8
Reality Bites 1994,  PG-13)
9
Top Gun 1986,  PG)
10
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
11
Chicago 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments