My Favorite Movies


  cheerbear's Rating My Rating
1
Almost Famous 2000,  R)
Almost Famous
One of the best movies ever made! Love it! I could watch it all day and all night and over and over again! Love everything about this movie! The actors are really great!
2
Sleepers 1996,  R)
Sleepers
I love this movie!! I just bought it on dvd! I love how the boys get their revenge!
3
Gone With the Wind 1939,  G)
Gone With the Wind
CLASSIC!
4
Grease 1978,  PG)
Grease
ALL TIME FAVOURITE!
5
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
one of my all time favourites!!
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
LOVE THIS ONE SOOO MUCH!! A CLASSIC!
7
Class 1983,  R)
Class
SOOOOO FUNNY!!
8
The Secret Garden 1993,  PG)
The Secret Garden
CLASSIC!!! Loved it. the kid learned how to walk again!!
9
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
SOOOO GOOD! one of my all time favourites!
10
Sleeping Beauty 1959,  G)
11
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
such a fun movie!
12
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
LOVED IT! ONE OF MY FAVOURITES!
13
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
classic
14
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
AWSOME!!
15
Dragonheart 1986,  PG-13)
Dragonheart
loved this movie since i was little

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments