My Favorite Movies


  cheapsheep65's Rating My Rating
1
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
2
House of 1000 Corpses 2002,  R)
3
The Devil's Rejects 2005,  R)
4
White Zombie 1932,  Unrated)
5
Halloween 1978,  R)
6
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
7
Halloween H2O 1998,  R)
8
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
9
Woodstock - 3 Days of Peace & Music 1970,  R)
Woodstock - 3 Days of Peace & Music
PEACE!
10
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer
it was better than the first three!
11
Pan's Labyrinth 2006,  R)
12
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
walt disneys greatest acid trip!!! i love it!!!!
"Go ask Alice when shes ten feet tall" -Jefferson Airplane - White Rabbit
13
Night of the Creeps 1986,  R)
14
Pumpkinhead: Ashes to Ashes 2006,  R)
Pumpkinhead: Ashes to Ashes
hehe! when i first saw it i wanted to thorw a party! because Doug Bradley was in it!!!! but the movie itself was cool! The best actor in their was Doug Bradley, but all in all it was good! ^_^
15
The Crow 1994,  R)
The Crow
BEST MOVIE FOR THOSE SAD DAYS.. . . . Brandon Lee died during the making of this film
Rest In Peace
16
The Crow: City of Angels 1996,  R)
17
The Crow - Salvation 2000,  R)
18
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
The Crow - Wicked Prayer
Best seriers EVER!!!
19
The Corpse Vanishes 1942,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments