My Favorite Movies
| chealac's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Last Dragon 1985, PG-13) |
|
| 2 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Office Space 1999, R) |
|
| 5 |
Brown Sugar 2002, PG-13) |
|
| 6 |
300 2007, R) |
|
| 7 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 8 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 9 |
The Texas Chainsaw Massacre 2003, R) |
|
| 10 |
Scream 1996, R) |
|
| 11 |
Love Jones 1997, R) |
|
| 12 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 13 |
Scarface 1983, R) |
|
| 14 |
House Party 1990, R) |
|
| 15 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 16 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 17 |
Singin' in the Rain 1952, G) |

















