Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. chazzer78
  2. Jo

Just a small FEW of my fave movies!

  chazzer78's Rating My Rating
1
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
ANOTHER ONE OF TOM HANKS BEST EVER FILMS
2
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
Best film of all time
3
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
ONE OF MY FAVOURITE FILMS, FABULOUS
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Top Film
5
Little Women 1994,  PG)
Little Women
This is the best classic of all time!
6
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
KATE HUDSON IS GREAT IN THIS
7
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
Great girly film
8
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
GIRLY FILM
9
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
ONE OF THE BEST DREW BARRYMORE FILMS
10
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
TOP FILM
11
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
GREAT FILM, DON'T FORGET THE TISSUES
12
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
GREAT GIRLY FILM YOU CAN WATCH OVER AND OVER AGAIN
13
Blast from the Past 1999,  PG-13)
Blast from the Past
A GOOD CLASSIC
14
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
The Wedding Planner
GREAT GIRLY FILM
15
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
A FILM WHERE NICHOLAS CAGE IS GREAT
16
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
ONE OF THE BEST FILMS MADE
17
Twister 1996,  PG-13)
Twister
TOP FILM
18
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
WHAT A WEEPY
19
Independence Day 1996,  PG-13)
Independence Day
ONE OF WILL SMITH'S BEST FILMS
20
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
ONE OF TOM HANKS BEST FILMS
21
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
22
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
23
Click 2006,  PG-13)
Click
ANOTHER GREAT 2006 FILM
24
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
MY BEST CHILDHOOD FILM EVER, COULDN'T STOP CRYING FOR HOURS
25
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
POWERFUL FILM TO WATCH, FANTASTIC

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments