Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chawkins71's Rating My Rating
1
Along Came a Spider 2001,  R)
2
Of Mice and Men 1992,  PG-13)
3
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
This is a really great movie that Denzel is a hell of an actress.
4
Angels & Demons 2009,  PG-13)
Angels & Demons
SCARY.....
5
High Crimes 2002,  PG-13)
6
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
OH MORGAN FREEMAN what else can i say. LOL!
7
Hancock 2008,  PG-13)
8
Ali 2001,  R)
Ali
they could not get a better actor to play this part, Will Smith was perfect.
9
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
Come on now Will Smith & Martin Lawerance that was just over the top, the best two duo ever.
10
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
BROTHER'S they r truly the BOMB!!!!!!!!!!!!!.
11
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
How can u not like men sweating looking Hott in Race Cars.
12
The Last House on the Left 2009,  R)
The Last House on the Left
LOOKS Scary........!!!!!!!!!!!!!!
13
We Were Soldiers 2002,  R)
We Were Soldiers
Great movie OOHH Mel Gibson.
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
A Gotta C movie never get enough of this movie....
15
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
MAN i grew up watching this movie w/ my lil brother's and sister, sometimes cuzins.
16
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
GREAT MOVIE......
17
Gran Torino 2008,  R)
Gran Torino
OHHHHHHHHHH Clint Eastwood a hot old white man. LOL!
18
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
What can i say RICHARD GERE so handsome for a white guy no offense.
19
Unfaithful 2002,  R)
Unfaithful
LOOK at that body.
20
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
BEETLE JUICEBEETLE JUICE.....
21
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
OHHHHHHHHHH EDWARD.
22
Nanny McPhee 2006,  PG)
Nanny McPhee
Greatest kid movie ever. I liked it my DAMN self.
23
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
GOOD KID MOVIE ALSO>>>>>
24
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
GReat football, and true meaning of teamwork and friendship. gotta love this movie.
25
Hannibal 2001,  R)
Hannibal
i have to love this movie he says my name CLARICE> LOL.
26
Bad Company 2002,  PG-13)
Bad Company
good movie.
27
Don't Say a Word 2001,  R)
Don't Say a Word
GOOD MOVIE Brittany Murphy is a great actress.
28
Hustle & Flow 2004,  R)
Hustle & Flow
OMG Everyone gotta see this movie is the greatest.
29
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
YES YES YES TYRese . REAL HOTTI..
30
John Q 2001,  PG-13)
John Q
denzel WASHINGTON......

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments