My Favorite Movies
| chastitymay's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 2 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Feel the Noise 2007, PG-13) |
|
| 4 |
I Tried 2007, Unrated) |
|
| 5 |
Life & Lyrics 2006, Unrated) |
|
| 6 |
Roll Bounce 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 8 |
She Hate Me 2004, R) |
|
| 9 |
Sugarhouse 2007, R) |
|
| 10 |
Bullet Boy 2004, R) |
|
| 11 |
Hip Hop Genius 2005, Unrated) |
|
| 12 |
Crossover 2006, PG-13) |
|
| 13 |
W Delta Z (The Killing Gene) 2006, R) |
|
| 14 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Hip Hop 4 Life 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 22 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 23 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Hackers 1995, PG-13) |
|
| 25 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 26 |
The Cutting Edge 1992, PG) |
|
| 27 |
The Crush 1993, R) |
|
| 28 |
Selena 1997, PG) |
|
| 29 |
So Close 2003, R) |
|
| 30 |
Chek law dak gung (Naked Weapon) 2003, R) |
|
| 31 |
Wizard of Oz 1925, Unrated) |
|
| 32 |
Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes 2006, Unrated) |
|
| 33 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 34 |
The Hip Hop Project 2006, PG-13) |
|
| 35 |
Beat Kings: The History of Hip Hop 2007, Unrated) |
|
| 36 |
The Peanut Butter Solution 1985, PG) |
|
| 37 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 38 |
Cellular 2004, PG-13) |
|
| 39 |
Rad 1986, PG) |
|
| 40 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 41 |
Lambada 1989, PG-13) |
|
| 42 |
The Forbidden Dance Is Lambada 1990, PG-13) |
|
| 43 |
Gangsta Rap: The Glockumentary 2007, R) |
|
| 44 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 45 |
Make It Happen 2008, PG-13) |
|
| 46 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 47 |
Fame 2009, PG) |
|
| 48 |
Notorious 2009, R) |
|
| 49 |
Footloose 2011, PG-13) |
|
| 50 |
Friends With Benefits 2011, R) |
|
| 51 |
No Strings Attached 2011, R) |
|
| 52 |
New Year's Eve 2011, PG-13) |




















































