Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  charmed1200's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
its 1 of my top 3
2
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
amazing
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
so sad but so great:(:)
4
Grease 1978,  PG)
5
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
spectacular spectacular!!
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
cool and brill
7
Rocky 1976,  PG)
Rocky
brill
8
Billy Elliot 2001,  R)
Billy Elliot
beautiful
9
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
its brillliant one of my fav
10
French Kiss 1995,  PG-13)
French Kiss
1 of my favs
11
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
12
Pleasantville 1998,  PG-13)
13
Bring It On 2000,  PG-13)
14
White Christmas 1954,  Unrated)
15
Rocky II 1979,  PG)
16
Rocky III 1982,  PG)
17
Rocky IV 1985,  PG)
18
Rocky V 1990,  PG-13)
19
Rocky Balboa 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments