Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  charmd18's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
2
Sleepy Hollow 1999,  R)
3
Yes Man 2008,  PG-13)
4
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
hilarious
5
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
loved it.. who wouldn't its jim carrey
6
The Cable Guy 1996,  PG-13)
7
Once Bitten 1985,  PG-13)
8
Me, Myself & Irene 2000,  R)
9
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
good movie
10
Bedtime Stories 2008,  PG)
11
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
12
Big Daddy 1999,  PG-13)
13
Little Nicky 2000,  PG-13)
14
Addams Family Values 1993,  PG-13)
15
The Addams Family 1991,  PG-13)
16
Penelope 2006,  PG)
17
Cursed 2004,  PG-13)
18
The Fugitive 1993,  PG-13)
19
Volcano 1997,  PG-13)
20
Double Jeopardy 1999,  R)
21
Coal Miner's Daughter 1980,  PG)
22
Blown Away 1994,  R)
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
24
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
25
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
26
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
27
Air Force One 1997,  R)
28
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
29
American Graffiti 1973,  PG)
30
Interview with the Vampire 1994,  R)
31
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
32
Addams Family Reunion 1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments