My Favorite Movies
| charljd's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 7 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Uncle Buck 1989, PG) |
|
| 9 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 10 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 11 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 12 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 13 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 14 |
Jingle All the Way 1996, PG) |
|
| 15 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 16 |
Nick of Time 1995, R) |
|
| 17 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 18 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Blow 2001, R) |
|
| 20 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 22 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 23 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 24 |
Little Nicky 2000, PG-13) |
|
| 25 |
Proof 2005, PG-13) |

























