My Favorite Movies
| charlestully's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 8 |
In the Name of the Father 1993, R) |
|
| 9 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 12 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 13 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 14 |
Snatch 2001, R) |
|
| 15 |
Old School 2003, R) |
|
| 16 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 17 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 18 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 19 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 20 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 21 |
The Departed 2006, R) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 24 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 25 |
Batman Begins 2005, PG-13) |

























