My Favorite Movies


  chandler33's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
2
Honey, I Blew Up the Kid 1992,  PG)
3
TMNT 2007,  PG)
4
Home Alone 1990,  PG)
5
Home Alone 4 2002,  Unrated)
6
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
7
Home Alone 3 1997,  PG)
8
The Lion King 1994,  G)
9
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
10
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
12
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
13
Rwanda Rising 2007,  Unrated)
14
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
15
Luther 2003,  PG-13)
16
Martin Luther 1953,  Unrated)
17
A Cinderella Story 2004,  PG)
18
Cinderella 1950,  G)
19
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
20
Cinderella 1994,  G)
21
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
22
National Treasure 2004,  PG)
23
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
24
She's the Man 2006,  PG-13)
25
Spider-Man 3: The Imax Experience ,  PG-13)
26
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
27
Man of the Year 2006,  PG)
28
Superman 1978,  PG)
29
Superman 2005,  Unrated)
30
Superman Returns 2006,  PG-13)
31
Superman II 1981,  PG)
32
Superman III 1983,  PG)
33
The Complete Superman Cartoons 2000,  Unrated)
34
October Sky 1999,  PG)
35
Chasing October 2006,  Unrated)
36
Sky High 2003,  R)
37
Sky High 2005,  PG)
38
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman 2006,  Unrated)
39
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
40
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
41
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
42
Pirates 1986,  PG-13)
43
Pirates of Tortuga 1961,  Unrated)
44
Treasure Island 1998,  PG-13)
45
Treasure Island 1950,  G)
46
Treasure Island 1987,  G)
47
Treasure Island 1999,  Unrated)
48
Ostrov Sokrovishch (Treasure Island) 1971,  Unrated)
49
Treasure Island 1972,  G)
50
Muppet Treasure Island 1996,  G)
51
Animal Treasure Island (Dobutsu takarajima) 2005,  Unrated)
52
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
53
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
54
Star Wars vs. Star Trek ,  Unrated)
55
The Turkish Star Wars ,  Unrated)
56
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
57
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
58
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
59
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
60
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
61
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
62
The Nativity Story 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments