My Favorite Movies


  chairinga's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Reloaded 2003,  R)
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
4
Saturday Night Fever 1977,  R)
5
Flashdance 1983,  R)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
Unbreakable 2000,  PG-13)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
The Holiday 2006,  PG-13)
10
Staying Alive 1983,  PG)
11
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
12
Lethal Weapon 4 1998,  R)
13
Signs 2002,  PG-13)
14
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
15
The Little Mermaid 1989,  G)
16
Taxi Driver 1976,  R)
17
Remember the Titans 2000,  PG)
18
John Q 2001,  PG-13)
19
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
20
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments