My Favorite Movies


  Chaigna's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
this is the best movie and my favorite of all time, i love tim burton movies but this is the best of him, and i love Jack Skellington
2
The Craft 1996,  R)
3
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
4
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
the funniest movie ever, i love it!!!!
5
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
6
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
7
The Notebook 2004,  PG-13)
8
High School Musical 2006,  G)
9
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
10
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
11
Barbie - Fairytopia 2005,  G)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments