My Favorite Movies
| chad0782's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Striptease 1996, R) |
|
| 2 |
Indecent Proposal 1993, R) |
|
| 3 |
The Juror 1996, R) |
|
| 4 |
Disclosure 1994, R) |
|
| 5 |
G.I. Jane 1997, R) |
|
| 6 |
Mortal Thoughts 1991, R) |
|
| 7 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 8 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 9 |
Diabolique 1996, R) |
|
| 10 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 11 |
Casino 1995, R) |
|
| 12 |
Basic Instinct 2 2006, R) |
|
| 13 |
Stepmom 1998, PG-13) |
|
| 14 |
The Banger Sisters 2002, R) |
|
| 15 |
Dead Man Walking 1995, R) |
|
| 16 |
Bull Durham 1988, R) |
|
| 17 |
Thelma & Louise 1991, R) |
|
| 18 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Irresistible 2005, R) |
|
| 20 |
The Client 1994, PG-13) |
|
| 21 |
The Bodyguard 1992, R) |
|
| 22 |
Tin Cup 1996, R) |
|
| 23 |
3000 Miles to Graceland 2001, R) |
|
| 24 |
Loverboy 2004, R) |
|
| 25 |
Get Shorty 1995, R) |
|
| 26 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 27 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 28 |
Rest Stop 2006, R) |
|
| 29 |
License to Drive 1988, PG-13) |
|
| 30 |
Dream a Little Dream 2 1994, PG-13) |
|
| 31 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 32 |
Blown Away 1992, R) |
|
| 33 |
Prayer of the Rollerboys 1991, R) |
|
| 34 |
The Dream Machine 1991, PG) |
|
| 35 |
Lucas 1986, PG-13) |
|
| 36 |
Firstborn 1984, PG-13) |
|
| 37 |
Dream a Little Dream 1989, PG-13) |
|
| 38 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 39 |
Sleeping with the Enemy 1991, R) |
|
| 40 |
Something to Talk About 1995, R) |
|
| 41 |
Conspiracy Theory 1997, R) |
|
| 42 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 43 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 44 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 45 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 46 |
The Beastmaster 1982, PG) |
|
| 47 |
On Deadly Ground 1994, R) |
|
| 48 |
Fire Down Below 1997, R) |
|
| 49 |
The Glimmer Man 1996, R) |
|
| 50 |
Above the Law 1988, R) |
|
| 51 |
Out for Justice 1991, R) |
|
| 52 |
Marked for Death 1990, R) |
|
| 53 |
Hard to Kill 1990, R) |
|
| 54 |
Swept Away 2002, R) |
|
| 55 |
Madonna - Truth or Dare 1991, R) |
|
| 56 |
The Next Best Thing 2000, PG-13) |
|
| 57 |
Dick Tracy 1990, PG) |
|
| 58 |
Just One of the Guys 1985, PG-13) |
|
| 59 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 60 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 61 |
Chain Reaction 1996, PG-13) |
|
| 62 |
Point Break 1991, R) |
|
| 63 |
Speed 1994, R) |
|
| 64 |
Hardball 2001, PG-13) |
|
| 65 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 66 |
Urban Cowboy 1980, PG) |
|
| 67 |
An Officer and a Gentleman 1982, R) |
|
| 68 |
Coal Miner's Daughter 1980, PG) |
|
| 69 |
Walk the Line 2005, PG-13) |



































































