Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ch1mera's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Accepted 2006,  PG-13)
3
Aliens 1986,  R)
4
Bad Boys 1995,  R)
5
Bad Boys II 2003,  R)
6
Batman Begins 2005,  PG-13)
7
Beerfest 2006,  R)
8
Billy Madison 1995,  PG-13)
9
Blade 1998,  R)
10
Blade: Trinity 2004,  R)
11
Blade II 2002,  R)
12
Clerks II 2006,  R)
13
Constantine 2005,  R)
14
Dazed and Confused 1993,  R)
15
Disturbia 2007,  PG-13)
16
Eurotrip 2004,  R)
17
Friday 1995,  R)
18
Friday After Next 2002,  R)
19
Ghost Rider 2007,  PG-13)
20
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
21
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
22
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
23
Next Friday 2000,  R)
24
Old School 2003,  R)
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
28
Pitch Black 2000,  R)
29
Remember the Titans 2000,  PG)
30
Resident Evil 2002,  R)
31
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
32
Saw 2004,  R)
33
Saw II 2005,  R)
34
Saw III 2006,  R)
35
Shaun of the Dead 2004,  R)
36
Shooter 2007,  R)
37
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
38
Superbad 2007,  R)
39
Superman Returns 2006,  PG-13)
40
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
41
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
42
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
43
The Fifth Element 1997,  PG-13)
44
The Goonies 1985,  PG)
45
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
46
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
47
The Mummy 1999,  PG-13)
48
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
49
The Ringer 2005,  PG-13)
50
The Transporter 2002,  PG-13)
51
The Waterboy 1998,  PG-13)
52
Tommy Boy 1995,  PG-13)
53
Transformers 2007,  PG-13)
54
Underworld 2003,  R)
55
Underworld: Evolution 2006,  R)
56
X-Men 2000,  PG-13)
57
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
58
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
59
White Chicks 2004,  PG-13)
60
The Rock 1996,  R)
61
The Departed 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments