My Favorite Movies


  cguedes1976's Rating My Rating
1
Before Sunrise 1995,  R)
2
Before Sunset 2004,  R)
3
16 Blocks 2006,  PG-13)
4
Sin City 2005,  R)
5
Blood Diamond 2006,  R)
6
The Departed 2006,  R)
7
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
8
Crash 2005,  R)
9
Capote 2005,  R)
10
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
11
Good Night, And Good Luck 2005,  PG)
12
The Squid and the Whale 2006,  R)
13
The Truman Show 1998,  PG)
14
Alpha Dog 2006,  R)
15
Unbreakable 2000,  PG-13)
16
The Story of Us 1999,  R)
17
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
18
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
19
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
20
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
21
Pulp Fiction 1994,  R)
22
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
23
Die Hard 1988,  R)
24
American Dreamz 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments