My Favorite Movies
| cgold19941's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
The Rules of Attraction 2002, R) |
|
| 3 |
Dead Silence 2006, R) |
|
| 4 |
Thumbsucker 2005, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Shooter 2007, R) |
|
| 7 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 8 |
The Amityville Horror 1979, R) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 11 |
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! 2006, Unrated) |
|
| 12 |
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006, Unrated) |
|
| 13 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 14 |
Stephen King's It 1990, Unrated) |
|
| 15 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 17 |
She Gets What She Wants 2002, PG-13) |
|
| 18 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 20 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 21 |
Taxi 1998, Unrated) |
|
| 22 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |






















