Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ceresaverde's Rating My Rating
1
Cars 2006,  G)
2
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I've seen this movie many times, and i really like it.
4
Clockstoppers 2002,  PG)
5
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
6
America's Sweethearts 2001,  PG-13)
7
The Time Machine 2002,  PG-13)
8
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
9
What a Girl Wants 2003,  PG)
10
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
11
Sleepover 2004,  PG)
12
Pride and Prejudice 1940,  Unrated)
13
Pride and Prejudice 2005,  PG)
14
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
seen it about 5 times now, i like it, it's very funny.
15
I, Robot 2004,  PG-13)
16
Independence Day 1996,  PG-13)
17
Newsies 1992,  PG)
18
While You Were Sleeping 1995,  PG)
19
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
20
Legally Blonde 2001,  PG-13)
21
White Christmas 1954,  Unrated)
22
Treasure Planet 2002,  PG)
23
Titan A.E. 2000,  PG)
24
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
25
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
26
The Shop Around the Corner 1940,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments