My Favorite Movies
| cepet03's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 7 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 9 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004, Unrated) |
|
| 10 |
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) 2007, Unrated) |
|
| 11 |
Gekijô ban Naruto: Shippûden - Kizuna (Gekijô ban Naruto: Shippûden 08) 2008, Unrated) |
|
| 12 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 13 |
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000, Unrated) |
|
| 14 |
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007, Unrated) |
|
| 15 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) , Unrated)
L VS Kira... ohhh... L is awesome... kira too... n of coz... the author of this manga is really damn awesome... he can make this truely great story... even the movie and the manga is not same enough... but... it's make me want to watch it over n over again... love their manga, anime and of coz... the movie... sk2... hehehe |
|
| 16 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 17 |
John Q 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 19 |
Cars 2006, G) |



















