Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  centennias's Rating My Rating
1
Ghost Rider 2007,  PG-13)
2
8 Mile 2002,  R)
3
The Incredibles 2004,  PG)
4
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
5
Scary Movie 2000,  R)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
8
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
9
Hitch 2005,  PG-13)
10
50 First Dates 2004,  PG-13)
11
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
12
War of the Worlds 2005,  PG-13)
13
Saw II 2005,  R)
14
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
15
White Chicks 2004,  PG-13)
16
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
17
There's Something About Mary 1998,  R)
18
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
this movie was so funny
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
I just like action this movie was good as well
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
this movie was so sad he died for her in he cold water.
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
22
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
23
King Kong 2005,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
25
Step Up 2006,  PG-13)
26
Saw III 2006,  R)
27
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
28
Saw 2004,  R)
29
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
30
The Matrix 1999,  R)
31
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
32
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
33
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
34
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
35
Click 2006,  PG-13)
36
Happy Feet 2006,  PG)
37
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
38
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
39
Scary Movie 2 2001,  R)
40
The Number 23 2007,  R)
41
Rocky Balboa 2006,  PG)
42
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
43
American Pie 1999,  R)
44
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
This movie was very funny
45
Reno 911!: Miami 2007,  R)
46
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
47
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
48
Me, Myself & Irene 2000,  R)
49
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
50
Black Christmas 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments