My Favorite Movies
Give list a short description
| cendrillontab's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bridge to Terabithia 2007, PG) |
|
| 2 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 3 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 6 |
Becoming Jane 2007, PG) |
|
| 7 |
Chasing Liberty 2004, PG-13) |
|
| 8 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 9 |
Penelope 2006, PG) |
|
| 10 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 11 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 12 |
The Nanny Diaries 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Ice Princess 2005, G) |
|
| 14 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 15 |
Emma 1996, PG) |
|
| 16 |
Emma 1996, Unrated) |
|
| 17 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 18 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 19 |
High School Musical 3: Senior Year 2008, G) |
|
| 20 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Facing the Giants 2006, PG) |
|
| 22 |
The Last Sin Eater 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 24 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 25 |
Shrek the Halls 2007, G) |
|
| 26 |
Sense and Sensibility , Unrated) |
|
| 27 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 28 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 29 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 30 |
Peter Pan 2003, PG) |































coolseki posted 3 years ago
QUITE INTERESTING LIST. LOVE IS IN THE AIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!