My Favorite Movies
| celticwinpin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Ben-Hur 1959, G) |
|
| 3 |
Cleopatra 1963, G) |
|
| 4 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 5 |
The Greatest Story Ever Told 1965, G) |
|
| 6 |
The Searchers 1956, Unrated) |
|
| 7 |
The Robe 1953, G) |
|
| 8 |
Small Sacrifices 1989, Unrated) |
|
| 9 |
To Catch a Killer 1992, Unrated) |
|
| 10 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 11 |
G.I. Blues 1960, PG) |
|
| 12 |
The Color Purple 1985, PG-13) |











