Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ceecee1403's Rating My Rating
1
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
great movie
2
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
LOVE IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
a wonderful love story
4
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
Friday Night Lights
Did I LOVE this movie!! OMG Tim Mcgraw AWWWWWWWWW!!!
5
Hitch 2005,  PG-13)
6
Patch Adams 1998,  PG-13)
7
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
8
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
LMAO!!!!!!!!!! Never laughed Sooooo hard in my life!!!!!
9
Mary Poppins 1964,  G)
10
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
11
Ladder 49 2004,  PG-13)
12
Serendipity 2001,  PG-13)
Serendipity
Loved it.
13
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14
Drumline 2002,  PG-13)
Drumline
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15
Beaches 1988,  PG-13)
Beaches
Loved it!!!! The wind beneath the wings!
16
Flicka 2006,  PG)
Flicka
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tim Mcgraw is the man!!!
17
The Bodyguard 1992,  R)
The Bodyguard
Loved It!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
Loved It!!!!!!!!!!
19
Jerry Maguire 1996,  R)
Jerry Maguire
Loved It!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
Loved It!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21
Chicken Little 2005,  G)
Chicken Little
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!
22
Shrek 2001,  PG)
Shrek
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
Loved It!!!!!!!!!!!
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
Loved It!!!!!!!!!!!!!
25
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
Loved It!!!!!!!!!!!!!
26
Lilo & Stitch 2003,  G)
Lilo & Stitch
LOVE IT!!!!!!!!!!!!!!!
27
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch
LOVE STITCH!!!!!
28
Stitch! The Movie 2003,  G)
Stitch! The Movie
LOVE IT!!!!!
29
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
Loved It!!!!!!!!!!!
30
Stuart Little 1999,  PG)
Stuart Little
Loved it!!!!!!!!!!!
31
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
LOVED IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
32
Stand by Me 1986,  R)
33
Stepmom 1998,  PG-13)
34
Days of Thunder 1990,  PG-13)
35
Frequency 2000,  PG-13)
36
A River Runs Through It 1992,  PG)
37
Gone With the Wind 1939,  G)
38
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
The ROCK is the man!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments