My Favorite Movies
| cdn009's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heat 1995, R) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 4 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 7 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 11 |
The 'Burbs 1989, PG) |
|
| 12 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |












