My Favorite Movies
| cdasloon's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Apartment 1960, Unrated) |
|
| 2 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 3 |
King Kong 1933, Unrated) |
|
| 4 |
Hollywood Chainsaw Hookers 1988, R) |
|
| 5 |
Wings of Desire 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Three Colors: Blue (Trois Couleurs: Bleu) 1993, R) |
|
| 7 |
The Wolf Man 1941, Unrated) |
|
| 8 |
Annie Hall 1977, PG) |
|
| 9 |
Shallow Grave 1994, R) |
|
| 10 |
Skinwalkers 2007, PG-13) |










