My Favorite Movies


  cd456's Rating My Rating
1
Norbit 2007,  PG-13)
2
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
wayans are back
3
Team America - World Police 2004,  R)
4
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
willl ferrell rocks out loud
5
Date Movie 2006,  PG-13)
6
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
adam rulez
7
Little Nicky 2000,  PG-13)
Little Nicky
adam rocks
8
Epic Movie 2007,  PG-13)
9
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
saw it when i was younger and luv it
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
this movie rulez
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
saw this movie at midnight and then the next day
12
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
i think that god bless george lucas fof making this saga
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
luke i am your father
14
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
leai is smokin hot in her jabba slave binki
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
17
Sin City 2005,  R)
Sin City
i cant wait to see the sequel
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
19
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
20
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy 2004,  Unrated)
21
Star Wars: Holiday Special 1978,  Unrated)
22
The Longest Yard 2005,  PG-13)
23
The Longest Yard 1974,  R)
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
26
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
27
The Incredibles 2004,  PG)
28
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
29
Ghost Rider 2007,  PG-13)
30
Aeon Flux 2005,  PG-13)
31
Batman Returns 1992,  PG-13)
32
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
33
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
WHY WILSON WHY
34
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
35
The Cable Guy 1996,  PG-13)
36
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
37
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
38
Daredevil 2003,  PG-13)
39
A Bug's Life 1998,  G)
40
Die Another Day 2002,  PG-13)
41
Beethoven 1992,  PG)
42
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
ADAM FREAKIN RULEZ
43
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
44
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
45
Charlotte's Web 2006,  G)
46
National Treasure 2004,  PG)
47
Hollow Man 2000,  R)
48
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
49
Face/Off 1997,  R)
50
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
51
Madagascar 2005,  PG)
52
Bad Boys II 2003,  R)
53
The Village 2004,  PG-13)
54
Jumanji 1995,  PG)
55
Big Momma's House 2000,  PG-13)
56
Scary Movie 2 2001,  R)
57
The Truman Show 1998,  PG)
58
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
59
Flubber 1997,  PG)
60
Finding Nemo 2003,  G)
61
Night at the Museum 2006,  PG)
62
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
63
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
tom hanks is awesome

p.s. do u want some choclate
64
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
65
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
66
Nacho Libre 2006,  PG)
67
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
batman making a come back
68
The Matrix Revolutions 2003,  R)
69
Meet the Parents 2000,  PG-13)
70
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
71
Scary Movie 2000,  R)
72
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
73
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
74
Elf 2003,  PG)
75
Rat Race 2001,  PG-13)
76
XXX 2002,  PG-13)
XXX
awesome
77
The Hot Chick 2002,  PG-13)
78
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
=)
79
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
awesome and funny robin williams still has it
80
Rush Hour 1998,  PG-13)
81
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
funny
82
Honey 2003,  PG-13)
Honey
jessica alba is hot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
83
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
favorites
84
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
good movie can't wait to see the next one
85
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
86
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
87
Happy Feet 2006,  PG)
88
Click 2006,  PG-13)
89
Eurotrip 2004,  R)
90
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
91
Road Trip 2000,  R)
92
Liar Liar 1997,  PG-13)
93
Shaun of the Dead 2004,  R)
94
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
95
American Wedding 2003,  R)
96
Yours, Mine and Ours 1968,  Unrated)
97
The Break-Up 2006,  PG-13)
98
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
99
Ghost Ship 2002,  R)
100
The Butterfly Effect 2004,  R)
101
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
102
The Ring 2002,  PG-13)
103
Black Snake Moan 2007,  R)
104
The Astronaut Farmer 2007,  PG)
105
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
awesome
106
A Walk to Remember 2002,  PG)
107
Mean Girls 2004,  PG-13)
108
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
109
50 First Dates 2004,  PG-13)
110
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments