My Favorite Movies


  cclarke83's Rating My Rating
1
The Krays 1990,  R)
2
Hannibal 2001,  R)
3
The Silence of the Lambs 1991,  R)
4
Red Dragon 2002,  R)
5
The Longest Yard 2005,  PG-13)
6
Anger Management 2003,  PG-13)
7
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
Not usually into chick flicks but I liked this one
8
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
Very good, thoroughly enjoyed
9
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) 2000,  R)
10
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
11
Eragon 2006,  PG)
Eragon
If you have read the book you will love the film. Recommend you read the book first before watching the film. It's amazing

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments