My Favorite Movies
Well, just as the name of the list says it, these are my favorite movies.
| cchocollat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
The Bucket List 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Pi 1998, R) |
|
| 4 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Mindhunters 2005, R) |
|
| 6 |
Atonement 2007, R) |
|
| 7 |
Becoming Jane 2007, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 10 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Stargate 1994, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
300 2007, R) |
|
| 15 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 16 |
The Pianist 2002, R) |
















