My Favorite Movies
Some of my favorite movies
| cbzeer's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 2 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Victor Victoria 1982, PG) |
|
| 5 |
McLintock! 1963, Unrated) |
|
| 6 |
A Fish Called Wanda 1988, R) |
|
| 7 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 9 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 10 |
Corky Romano 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Crash 2005, R) |
|
| 12 |
Get Smart 2008, PG-13) |
|
| 13 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 14 |
History of the World -- Part I 1981, R) |
|
| 15 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Pleasantville 1998, PG-13) |
|
| 17 |
Rat Race 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 19 |
It's In The Water 1997, R) |
|
| 20 |
RV 2006, PG) |
|
| 21 |
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) 2008, PG-13) |





















