My Favorite Movies
| cbjfatkitty08's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 2 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 3 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 4 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 5 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 6 |
Superbad 2007, R) |
|
| 7 |
David and Lisa 1962, Unrated) |
|
| 8 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 9 |
American History X 1998, R) |
|
| 10 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 11 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 12 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 13 |
Psycho 1960, R) |
|
| 14 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 15 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 16 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 17 |
Teeth 2007, R) |
|
| 18 |
Grease 1978, PG) |
|
| 19 |
It Takes Two 1995, PG) |
|
| 20 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 21 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 22 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 23 |
The Man Who Knew Too Much 1956, PG) |
|
| 24 |
Atonement 2007, R) |
|
| 25 |
Into the Wild 2007, R) |

























