My Favorite Movies
These movies might be my favorite because they made me think alot, or laugh, or juste because it reminds me my family and may be they only made me cry... So then, here's my favorites movies :D
| cazyro's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Hook 1991, PG) |
|
| 5 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 6 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 7 |
Elizabethtown 2005, PG-13) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 11 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 12 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 15 |
Bon Cop, Bad Cop 2006, R) |
|
| 16 |
Eragon 2006, PG) |
















