My Favorite Movies


  caty4's Rating My Rating
1
Band of Angels 1957,  Unrated)
2
Love on the Run 1936,  Unrated)
3
Sally Hemings: An American Scandal 2000,  Unrated)
4
Command Decision 1948,  Unrated)
5
Teacher's Pet 1958,  Unrated)
6
Saratoga 1937,  Unrated)
7
Hold Your Man 1933,  Unrated)
8
Waterloo Bridge 1940,  Unrated)
9
Caesar and Cleopatra 1946,  Unrated)
10
Gone With the Wind 1939,  G)
11
Lost Innocence 2003,  R)
12
An American Dream 1966,  Unrated)
13
The Many Faces of Zorro 2000,  Unrated)
14
Evita 1996,  PG)
15
The Legend of Zorro 2005,  PG)
16
Of Love and Shadows 1994,  R)
17
Crazy in Alabama 1999,  PG-13)
18
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
19
Never Talk to Strangers 1995,  R)
20
Blood Diamond 2006,  R)
21
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
22
The Life of Leonardo Da Vinci 1972,  Unrated)
23
Jeremy 1973,  PG)
24
Fatal Mission 1989,  R)
25
Hawaii 1966,  Unrated)
26
Man Beast 1955,  Unrated)
27
I Am Legend 2007,  PG-13)
28
Bad Boys II 2003,  R)
29
Independence Day 1996,  PG-13)
30
Grand Canyon 1991,  R)
31
Nothing to Lose 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments