Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cathyR's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
i soooooo loooooove this film it is awsome taylor lautner is sooooo hot so go team jacob cant wait till new moon comes out its gunna b awsome
2
American Pie 1999,  R)
American Pie
best movie ever
3
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
its well cool
4
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
its funny when stifler eats the dog shit
5
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
it is soooooo funny especially when he gets the clarinet stuck on his dick
6
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
American Pie 5: The Naked Mile
its well funny man playin ping pong wit their dicks
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
its well good daniel radcliff naked in a bath
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
its well good
12
Shrek 2001,  PG)
13
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
got it on dvd it's funny
14
Shrek the Third 2007,  PG)
15
Grease 1978,  PG)
16
Grease 2 1982,  PG)
17
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
it is fab n i wanna ride in a glass elivatore
18
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
19
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
watched it at college n it is wicked
20
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
its cool corbin bleu is sooooo fit
21
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2006,  PG)
22
Ice Age 2002,  PG)
23
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
funny as fuck man i started choking laughing at someone been stupid
24
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
got it on dvd it is so cool coz theres this big flood and then it freezes and then a load of ppl die coz they get frozen
25
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
seen it its rubbish
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
28
Anita & Me 2002,  Unrated)
29
Ella Enchanted 2004,  PG)
30
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
its wicked
31
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
its propa funny went 2 c it wit ma cuz n we was pissin our sens laughin
32
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
got it on dvd it is ace
33
Van Helsing 2004,  PG-13)
34
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
got it on dvd it's all rite
35
Creep 2004,  R)
Creep
iv watched it like 10 times but still scream
36
Boo 2004,  R)
Boo
scarey but good
37
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
38
Christmas with the Kranks 2004,  PG)
39
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
its well cute a dancing penguin
40
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
41
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
42
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
really good i'v got it on dvd
43
The Italian Job 1969,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments