Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  catchick900's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
Rent
BEST MOVIE EVER!!!!!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
the best movie IN the world!
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Love it
4
Stick It 2006,  PG)
Stick It
has best diolog in the world!
5
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004,  PG)
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban)
I LUV THIS MOVIE!!! IT'S WICKED AWSOME!!!
6
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
Jam packed with attitude
7
Bring It On Again 2004,  PG-13)
8
Bring It On 2000,  PG-13)
9
Flicka 2006,  PG)
Flicka
Totally heart broking!
10
Pulse 2006,  PG-13)
11
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
12
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
13
Blue Collar Comedy Tour Rides Again 2004,  Unrated)
Blue Collar Comedy Tour Rides Again
VERY FUNNY MOVIE!!!
14
Cars 2006,  G)
15
Lady in the Water 2006,  PG-13)
16
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
Blue Collar Comedy Tour: The Movie
REALLY FUNNY!!!
17
The Grudge 2004,  PG-13)
18
A Cinderella Story 2004,  PG)
19
A Christmas Story 1983,  PG)
A Christmas Story
haven't seen it in a while, but i no it's funny.
20
We're Back! A Dinosaur's Story 1993,  G)
21
Toy Story 1995,  G)
22
Toy Story 2 1999,  G)
23
Saw 2004,  R)
24
Saw II 2005,  R)
25
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
26
RV 2006,  PG)
27
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
28
Carlos Mencia: No Strings Attached 2006,  Unrated)
Carlos Mencia: No Strings Attached
TOTALLY HILARIOUS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments