My Favorite Movies


  castles2009's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
love this one is awsome. great film
2
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
ui bought this one.
3
Knight Rider 2008,  Unrated)
Knight Rider
love all knight riders movies or tv.
4
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
love these ones are to funny.
5
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
i want all 3 these movies.
6
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3)
have to see 3rd one to complete the funniest of them all .great laughs.
7
The Black Stallion 1979,  G)
The Black Stallion
i see this one agian and agian.
8
The Black Stallion Returns 1983,  PG)
The Black Stallion Returns
i also see this one again and agian.
9
The Young Black Stallion 2003,  G)
The Young Black Stallion
i love all horse films see more then one time to.
10
Silver Stallion 1941,  Unrated)
Silver Stallion
cant wait to see this movie
11
All the Pretty Horses 2000,  PG-13)
All the Pretty Horses
yes very good movie have to buy and see more then one time.
12
Star Trek 2009,  PG-13)
Star Trek
loved that one most.
13
Management 2008,  R)
Management
looks cool.
14
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
The Matrix Revisited
i bought it think i seen it yet?
15
Elvira, Mistress of the Dark 1988,  PG-13)
Elvira, Mistress of the Dark
cool movie. loved it.
16
Elvira's Haunted Hills 2001,  PG-13)
Elvira's Haunted Hills
be cool as other one was.
17
Angels & Demons 2009,  PG-13)
Angels & Demons
looks ok.
18
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
not very good.
19
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
its good story.
20
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
great film ever.
21
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
love this one.
22
Toy Story 2 1999,  G)
Toy Story 2
love this one.
23
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
perfect film to.
24
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
very cool.
25
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
loved this one fav. film to.
26
Turner and Hooch 1989,  PG)
Turner and Hooch
very good and funny.
27
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
Sleepless in Seattle
perfect movie and story.
28
Charlie Wilson's War 2007,  R)
Charlie Wilson's War
i didnt enjoy so much.
29
Big 1988,  PG)
Big
love this one my fav.
30
A League of Their Own 1992,  PG)
A League of Their Own
great story.
31
Apollo 13 1995,  PG)
Apollo 13
very good.
32
You've Got Mail 1998,  PG)
You've Got Mail
yeah great movie
33
Splash 1984,  PG)
Splash
i enjoy this film
34
That Thing You Do! 1996,  PG)
That Thing You Do!
tom hanks is always good.
35
The Money Pit 1986,  PG)
The Money Pit
super funny, good film,
36
Joe Versus the Volcano 1990,  PG)
Joe Versus the Volcano
very funny.
37
The 'Burbs 1989,  PG)
The 'Burbs
spooky
38
Toy Story 3 2010,  G)
39
Mission Impossible 1996,  PG-13)
Mission Impossible
love any tom cruise films. i think i bought this one.
40
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
not very good like that will happen.
41
Valkyrie 2008,  PG-13)
Valkyrie
not so good.
42
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
43
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
both good actors are great movie
44
Rain Man 1988,  R)
Rain Man
very good and funny.
45
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
46
Jerry Maguire 1996,  R)
Jerry Maguire
cool film
47
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
loved this one all good actors in it.
48
Days of Thunder 1990,  PG-13)
Days of Thunder
much better story
49
Eyes Wide Shut 1999,  R)
Eyes Wide Shut
little boring sometimes
50
Risky Business 1983,  R)
Risky Business
he was perfect.
51
The Firm 1993,  R)
The Firm
great story.
52
Cocktail 1988,  R)
Cocktail
its great film
53
Born on the Fourth of July 1989,  R)
Born on the Fourth of July
i liked this film to
54
Far and Away 1992,  PG-13)
Far and Away
tom cruise is so good.
55
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
my fav.movie
56
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
i liked its cool.
57
101 Dalmatians 1961,  G)
101 Dalmatians
so good
58
Cars 2006,  G)
Cars
i loved it.
59
Prince William: Future King 2001,  Unrated)
Prince William: Future King
i watch his biographys a lot on tv.
60
Yes Man 2008,  PG-13)
Yes Man
i saw this one now its funny.
61
Groundhog Day 1993,  PG)
Groundhog Day
this ones super funny.
62
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
loved it was today watching it on computer.
63
The Second Chance 2006,  PG-13)
The Second Chance
saw this one today july 4th bought it with money from my birthday 100. on 16th so early money.
64
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
Return to the Blue Lagoon
loved those movies.
65
The Blue Lagoon 1980,  R)
The Blue Lagoon
loved that first one to.
66
Pump up the Volume 1990,  R)
67
Gleaming the Cube 1989,  PG-13)
Gleaming the Cube
loved this one to.
68
Last Action Hero 1993,  PG-13)
Last Action Hero
love this one.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments