My Favorite Movies
| casstewart's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 7 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Departed 2006, R) |
|
| 10 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 12 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Happy Feet 2006, PG) |
















