My Favorite Movies
Give list a short description
| casf's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 5 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 9 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 17 |
Michael Jackson's This Is It 2009, PG) |

















