My Favorite Movies


  caseemarie's Rating My Rating
1
Mrs. Palfrey at the Claremont 2005,  Unrated)
2
Le fils de l'épicier (The Grocer's Son) 2007,  Unrated)
3
Shades of Ray 2008,  Unrated)
4
My Blueberry Nights 2007,  PG-13)
5
Bed of Roses 1996,  PG)
6
Pride and Prejudice 2005,  PG)
7
How to Steal a Million 1966,  Unrated)
8
Dans Paris (Inside Paris) 2006,  Unrated)
9
Once 2007,  R)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Love Actually 2003,  R)
12
The Wedding Date 2005,  PG-13)
13
Guys and Dolls 1955,  Unrated)
14
North & South 2005,  Unrated)
15
It Happened One Night 1934,  Unrated)
16
You've Got Mail 1998,  PG)
17
Charade 1963,  G)
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
19
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
20
The Pirate 1948,  Unrated)
21
Sabrina 1954,  Unrated)
22
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
23
Lars and the Real Girl 2007,  PG-13)
24
Les Chansons d'Amour (Love Songs) 2007,  Unrated)
25
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
26
Dear Frankie 2004,  PG-13)
27
Bells Are Ringing 1960,  Unrated)
28
Shadows In The Sun (The Shadow Dancer) 2004,  Unrated)
29
Elizabethtown 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments