Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  carvajalalexandra's Rating My Rating
1
Top Gun 1986,  PG)
2
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
3
Armageddon 1998,  PG-13)
4
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
5
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
6
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
7
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
8
Schindler's List 1993,  R)
9
Sweet November 2001,  PG-13)
10
American Pie 1999,  R)
11
American Pie 2 2001,  R)
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
15
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
16
Saving Private Ryan 1998,  R)
17
Cast Away 2000,  PG-13)
18
Big 1988,  PG)
19
Apollo 13 1995,  PG)
20
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
21
City of Angels 1998,  PG-13)
22
The Family Man 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments