Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  CARTHUR28TT's Rating My Rating
1
Pitch Black 2000,  R)
Pitch Black
Fantastic action....bordering on a horror flick but bears repeat viewings
2
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
The Chronicles of Riddick
Vin Diesel is again fantastic to watch, the shear body beautiful views with loads of aggressive action....a definite must see...
3
Medicine Man 1992,  PG-13)
4
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
Dark Fury - The Chronicles of Riddick
Again fantastic Action
5
Extreme Ops 2002,  PG-13)
6
The Pacifier 2005,  PG)
7
Hitch 2005,  PG-13)
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
9
The Blind Side 2009,  PG-13)
10
The Iron Giant 1999,  PG)
11
Knockaround Guys 2001,  R)
12
Strays 1997,  R)
13
XXX: The Return of Xander Cage 2012,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments