My Favorite Movies


  CARROLLF's Rating My Rating
1
Frances 1982,  R)
2
Gone With the Wind 1939,  G)
3
Moll Flanders 1996,  PG-13)
4
Legends of the Fall 1994,  R)
5
First Knight 1995,  PG-13)
6
Grumpier Old Men 1995,  PG-13)
7
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
8
The Ten Commandments 1956,  G)
9
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
10
The Passion of the Christ 2004,  R)
11
The Green Mile 1999,  R)
12
Forrest Gump 1994,  PG-13)
13
Philadelphia 1993,  PG-13)
14
The Scarlet Letter 1995,  R)
15
Wild Hogs 2007,  PG-13)
16
Guess Who's Coming to Dinner 1967,  Unrated)
17
Lilies of the Field 1963,  Unrated)
18
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments