My Favorite Movies


  CarolynFC's Rating My Rating
1
Boyz n the Hood 1991,  R)
2
Malcolm X 1992,  PG)
3
What's Love Got To Do With It? 1993,  R)
4
Waiting to Exhale 1995,  R)
5
How Stella Got Her Groove Back 1998,  R)
6
Unchained Memories: Slave Narratives 2002,  Unrated)
7
Locked Up: A Mother's Rage (Other Side of Love) 1991,  Unrated)
8
Africans in America 1998,  Unrated)
9
Time Bomb 2006,  Unrated)
10
Whispers - An Elephant's Tale 2000,  G)
11
The Matrix Revolutions 2003,  R)
12
The Matrix Reloaded 2003,  R)
13
The Women 2008,  PG-13)
14
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
15
Menace II Society 1993,  R)
16
Set It Off 1996,  R)
17
Bamboozled 2000,  R)
18
Jason's Lyric 1994,  R)
19
A Low Down Dirty Shame 1994,  R)
20
Kingdom Come 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments