My Favorite Movies
| carolina1eye's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 2 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 3 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 8 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 9 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 10 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 11 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 12 |
National Lampoon's Animal House 1978, R) |
|
| 13 |
National Treasure 2004, PG) |













