My Favorite Movies


  carnage350's Rating My Rating
1
True Romance 1993,  R)
True Romance
great action movie
2
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
great story! l loved it
3
Shadowboxer 2005,  R)
Shadowboxer
great movie...a little dark, but a fine cast and great story
4
Underworld 2003,  R)
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
6
Pitch Black 2000,  R)
7
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
Dark Fury - The Chronicles of Riddick
good bridge to second movie
8
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
9
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
10
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
11
X-Men 2000,  PG-13)
12
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
13
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
one of the funniest movies ever
14
Harlem Nights 1989,  R)
15
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
16
Deep Cover 1992,  R)
17
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
great love story....great cast
18
Hard Luck 2006,  R)
Hard Luck
love this story!
19
Black Snake Moan 2007,  R)
Black Snake Moan
really enjoyed this movie, worth have in my personal collection
20
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
i liked the way they did the story, good way to continue the franchise, the new guy is good as superman, hope to see more movies!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments