My Favorite Movies


  carmenn14's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
LOVED IT! It's like my FAVORITE movie ever! Lovesss ittt!!!<3
2
Elephant 2003,  R)
Elephant
LOVE IT!
3
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
Oh my godd! I cried during this movie! I NEVER cry! Such a Great movie!
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
I heart this movie SO MUCH!
5
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Yeahh! I loved it! Can't wait for number 2!
6
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
Pretty good!=) I looove movies like these!
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
Loved it! haha. I only watch it the other day but i really loved it.
8
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
I definitly have to watch it again. Not because i liked it that much but because i wasn't paying enough attention!:P haha! I love Johnny Depp though and Lernardo did an awesome job!
9
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
Woot! I liked this one more than the Spy who shagged me. Haha. But i'd have to watch both. Im not very certain. I LOVE the part where he's stuck with the car! haha!
10
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
WOO! I LOVE Austin Powers! Love it. So much. One of my favorites actually..im gonna go add this!
11
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
Tristan & Isolde
Wow...i absolutely LOVED this movie. It was awesome.
12
The Birdcage 1996,  R)
The Birdcage
woot! i dont remember it completely, but i loved it.
13
Juno 2007,  PG-13)
Juno
Best movie. i LOVED it! <3

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments